Nikolčice 60
691 71 Nikolčice

(třída předškoláků s povinnou předškolní docházkou)

Nikolčice 79
691 71 Nikolčice

• Telefon: 774 133 228 (Nikolčice č.p. 60)
  • Telefon:  608 732 978 (Nikolčice č.p. 79)

Zástupkyně ředitelky pro předškolní vzdělávání: Ing. Petra Vávrová

Učitelky MŠ Nikolčice č. p. 60:

třída MOTÝLCI:  tř. uč. Eva Rohrerová, Ivana Valentová + p. uč. Bc. Maryna Fedchuk

Školnice, kuchařka: Michaela Čapková

Učitelky MŠ Nikolčice č. p. 79:

třída SOVIČKY: tř. uč. Ing. Petra Vávrová + p. uč. Helena Tukačová

technický prac.: Ladislav Charvát

kuchařky: Simona Brhelová, Eva Bedřichová - po dobu nemoci A. Vítková

Provoz od 6:30 do 16:30 hod.

MŠ Nikolčice

V roce 2003 byla mateřská škola Nikolčice připojena společně s mateřskou školou v Divácích k základní škole v Nikolčicích a tím vytvořili jeden samostatný celek s názvem Základní a Mateřská škole Nikolčice přísp. organizace.

Naše mateřská škola se nachází uprostřed malebné obce Nikolčice. Okolí MŠ nabízí dostatek možností k vycházkám s dětmi – ať už do lesa, okolní přírody či přímo v obci. Výhodou umístění je, že se nachází mimo hlavní silnici.

Je to starší budova, která prošla již několika rekonstrukcemi. Při vstupu hlavními dveřmi se ocitneme ve vstupním prostoru, dalšími dveřmi se dostaneme do menší chodbičky, kde se přímo naproti nachází šatna pro učitelky. Vpravo vstoupíme do společné šatny dětí, která je vybavena barevnými skříňkami pro každé dítko navštěvující MŠ. Ze šatny se děti vydají do svých tříd na pravé straně třída Motýlci a na levé straně třída Berušky. Třída Motýlků začíná společnou jídelnou, zde jsou stoly, které slouží zejména ke stravování a zde se učí děti správně stolovat. Nalezneme tady i prostor, který slouží k pracovním, výtvarným i jiným výchovným činnostem starší a nejstarší věkové skupině dětí. Na tento prostor navazuje herna, která je rozdělena dřevěnými posuvnými dveřmi. Za nimi je ložnice pro zmíněné starší děti. Na jídelní část navazuje zrekonstruovaná výdejna jídla. Do MŠ se strava dováží ze školní kuchyně ZŠ Nikolčice. Za výdejnou je technická místnost, dále šatna a sociální zařízení pro školnici MŠ a také chodba se zadním východem na školní dvůr, kterou využívá školnice.

Ze vstupní chodbičky směrem vlevo vstoupíme do druhé třídy s názvem Berušky. Součástí třídy je oddělený prostor s lehátky pro odpočinek nejmladších dětí. Obě třídy jsou standartně vybaveny a prostorově uspořádány tak, aby splňovaly požadavky skupinových i individuálních činností dětí. Za třídou Berušek je samostatná umývárna dětí a samostatné toalety.

Z tohoto prostoru se chodbou dostaneme vpravo do skladové místnosti a vlevo do kotelny MŠ. V této chodbě se také nachází boční východ z budovy, na který přímo navazuje školní dvůr spolu s jeho krytou částí. Oboje jsou využívány celoročně. Na školním dvoře děti mají podnětné hračky, stavebnice, zahradní domeček, obchůdek a v neposlední řadě oblíbenou velkou tabuli na malování.

Za dvorem je rozlehlá školní zahrada s pískovištěm, zabudovanými herními prvky a nově opravená stodola, která slouží jako úložiště hraček, předmětů a pomůcek ke hře i k zimním radovánkám, kdy je zahrada také využívána.

Bezpečnost dětí v MŠ je zajištěna uzamčenými dveřmi s kováním klika/koule a k otevírání je využíván videovrátný.

Děti z MŠ jsou vzdělávány dle Školního vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání pod motivačním názvem: „Jaro, léto, podzim, zima, budeme se mít všichni prima“.

Našimi vytyčenými cíli jsou:

• Zajistit, aby všechny děti měly rovnocenné postavení. Důležitým prvkem v této oblasti je vytvoření příznivého sociálního klimatu mezi dětmi pedagogickými pracovníky a zákonnými zástupci.
  • Vytvořit příznivé a podnětné prostředí vedoucí k aktivnímu získávání zkušeností      a všestrannému rozvoji dítěte a v neposlední řadě prostředí kde se dítě cítí  bezpečně a dobře.
  • Cílem naší výchovy jsou děti, které jsou vzhledem ke svému věku při opuštění MŠ osobnostmi, co nejvíce samostatné, sebevědomé, s vlastním rozumem, vnímavé, se vztahem k lidem, přírodě a svému okolí.

Mateřská škola Nikolčice

Mš Nik. vycházky 1

Dnes je 26.4.2024

Svátek má Oto

• Světový den duševního vlastnictví
  • Mezinárodní den vzpomínky na Černobyl

Zítra má svátek Jaroslav

• Světový den grafiky

Sníh dubnový hnojí, březnový tráví.

Slepice kváčí, kohouti pějí, sedláčkové hrách a oves sejí.