Diváky 5
691 71 Diváky

• Telefon: 608 202 173

Provoz od 6:30 do 16:00 hod.

Zástupkyně ředitelky pro předškolní vzdělávání: Ing. Petra Vávrová

Učitelky: tř. uč. Jana Vodičková, další p. učitelka Mgr. Renáta Viktorinová

asistentka pedagoga: Markéta Lengálová

Školnice: R. Všianská

MŠ Diváky

Mateřská škola Diváky se nachází na okraji malebné obce Diváky v budově bývalého kláštera, který od roku 1956 slouží pro účely vzdělávání, tato budova prošla několika rekonstrukcemi.

V roce 2003 byla mateřská škola Diváky připojena společně s mateřskou školou v Nikolčicích k základní škole v Nikolčicích a tím vytvořili jeden samostatný celek s názvem Základní          a Mateřská škole Nikolčice přísp. organizace.

V budově mateřské školy jsou také umístěny třídy 1. a 2. ročníku základní školy a školní družina.

Mateřská škola Diváky má v provozu jednu třídu s kapacitou 20 děti. Herna MŠ je prostorná, prosvětlená a esteticky vybavená tak, aby splňovala požadavky skupinových i individuálních činností dětí. V blízkosti herny se také nachází nově vybavená šatna. Šatna je společná pro děti chodící do školy i školky. Chodba je dlouhá a prostorná, v přední části jsou lavky        a věšáky pro školáky a v zadní části chodby jsou barevné skříňky pro každé dítko navštěvující MŠ. Toalety jsou umístěny na chodbě pár metrů od herny. Chodbou se dále dostaneme do jídelny, která je opět společná pro školáky a děti ze školky. Stolečky pro děti z MŠ jsou umístěny na jedné straně jídelny a na druhé straně jsou vyšší stoly a židle pro školáky. Čas oběda je rozplánován tak, aby se děti v jídelně nepotkaly. Z jídelny vede výdejní okýnko a dveře do kuchyně. V době odpočinku je pro děti v prvním patře připravena samostatná lehárna, ta je vybavená  lehátky s kvalitními matracemi, stolečkem, židlemi        a nedávno nově vybudovanou toaletou. Bezpečnost dětí v  MŠ je zajištěna uzamčenými dveřmi s kováním klika/koule a do budovy jsou vpouštěni zákonní zástupci pomocí telefonu  a el. vrátného.

Před budovou Mateřské školy se nachází školní zahrada, která je vybavena nejrůznějšími hracími prvky, zahradním domkem s oblíbenou tabulí na malování. Děti zde mají k dispozici zabudované, v roce 2020 opravené pískoviště. Tato zahrada je pro veřejnost uzavřena a využívají ji pouze děti ze školky a žáci ze školy v Divákách.

Děti z mateřské školy jsou vzdělávány dle Školního vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání pod motivačním názvem: „Jaro, léto, podzim zima, budeme se mít všichni príma.“

Našimi vytyčenými cíli jsou:

• Zajistit, aby všechny děti měly rovnocenné postavení. Důležitým prvkem v této oblasti  je vytvoření příznivého sociálního klimatu mezi dětmi pedagogickými pracovníky a zákonnými zástupci.
  • Vytvořit příznivé a podnětné prostředí vedoucí k aktivnímu získávání zkušeností                    a všestrannému rozvoji dítěte a v neposlední řadě prostředí kde se dítě cítí bezpečně          a dobře.
  • Cílem naší výchovy jsou děti, které jsou vzhledem ke svému věku při opuštění MŠ osobnostmi, co nejvíce samostatné, sebevědomé, s vlastním rozumem, vnímavé, se vztahem k lidem, přírodě a svému okolí.

Mateřská škola Diváky

polojasno 8 °C 2 °C
středa 20. 3. jasno 10/0 °C
čtvrtek 21. 3. skoro jasno 10/2 °C
pátek 22. 3. oblačno 13/1 °C

Dnes je 19.3.2024

Svátek má Josef

• Mezinárodní den invalidů

Zítra má svátek Světlana

• Světový den frankofonie
  • Světový den divadla pro děti a mládež

Jak prší v březnu, tak také v červnu.

Svatého Josefa vítr z Moravy - bude hodně trávy, a když z polské strany - bude zrní i slámy.